6172 CORNING RD

COCOA, Florida 32927 · Brevard County · Parcel 23 3521-JN-171-2

$49 300
Assessed Value
$166 510
Market Value
Annual Tax
$24 300
Taxable Value
Ownership
OwnerVAN DYKE, DAWN
Mailing Address6172 CORNING RD COCOA FL 32927
Property Details
Year Built1988
Living Area1 152 sq ft
Lot Size10 454 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$60 000
Just (Market) Value$166 510
Assessed Value$49 300
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 300